Kyokushin Matsui tag:http://kyokushinmatsui.mihanblog.com 2018-12-17T05:02:16+01:00 mihanblog.com نتایج نظرسنجی 6 2010-11-13T08:12:35+01:00 2010-11-13T08:12:35+01:00 tag:http://kyokushinmatsui.mihanblog.com/post/151 میلاد مقامی مشاهده نتیجه نظرسنجی به نظر شما این وب تا چه حد در ارتقای سطح کیوکوشین کاراته کشور موثر بوده است ؟ یکم فروردین 89 ساعت 01:54:01 عالی 34.15 درصد (28 رای) خوب 32.93 درصد (27 رای) متوسط 9.76 درصد (8 رای) ضعیف 23.17 درصد (19 رای) شرکت کنندگان 82 نفر مدت نظرسنجی: 7 ماه 1 فروردین 1389 تا 1 آبان 1389 مشاهده نتیجه نظرسنجی

به نظر شما این وب تا چه حد در ارتقای سطح کیوکوشین کاراته کشور موثر بوده است ؟

یکم فروردین 89 ساعت 01:54:01

عالی

34.15 درصد

(28 رای)

خوب

32.93 درصد

(27 رای)

متوسط

9.76 درصد

(8 رای)

ضعیف

23.17 درصد

(19 رای)

شرکت کنندگان

82 نفر

مدت نظرسنجی: 7 ماه

1 فروردین 1389 تا 1 آبان 1389

]]>
سوال شما (4) 2010-10-26T10:49:29+01:00 2010-10-26T10:49:29+01:00 tag:http://kyokushinmatsui.mihanblog.com/post/150 میلاد مقامی با سلام و احترام من دختری سی و یک ساله هستم و به ورزش رزمی کاراته علاقه زیادی دارم اما تاکنون به دلایل مختلف نتوانسته ام به این ورزش بپردازم . می خواستم بپرسم این زمان برای شروع این ورزش برای من دیر نیست ؟ چه مدت طول می کشد تا من به سطح نسبتا خوبی از مهارت در این ورزش برسم ؟ برای آمادگی و قبل از شروع کاراته به نظرتون بهتر نیست که یه ماه ایروبیک کار کنم تا بدنم آماده بشه ؟ چون مدتهاست ورزش نکردم . با تشکر از وقتی که برای من می گذارید .با احترام سلام امیدوارم حالتون خوب باشه از نظر من هیچ سن با سلام و احترام

من دختری سی و یک ساله هستم و به ورزش رزمی کاراته علاقه زیادی دارم اما تاکنون به دلایل مختلف نتوانسته ام به این ورزش بپردازم . می خواستم بپرسم این زمان برای شروع این ورزش برای من دیر نیست ؟
چه مدت طول می کشد تا من به سطح نسبتا خوبی از مهارت در این ورزش برسم ؟

برای آمادگی و قبل از شروع کاراته به نظرتون بهتر نیست که یه ماه ایروبیک کار کنم تا بدنم آماده بشه ؟ چون مدتهاست ورزش نکردم .

با تشکر از وقتی که برای من می گذارید .

با احترام

سلام

امیدوارم حالتون خوب باشه

از نظر من هیچ سنی برای شروع ورزش دیر نیست و شما هر موقع که اراده کنید می تونید به سطح مورد نظرتون برسید . اما خب این رو هم باید در نظر بگیرید که شما مثل یه آدم 18 ساله نیستید و باید با روش خاصی ورزش کنید .

اگر می خواید که کاراته رو به صورت مستمر و در سطح خوبی دنبال کنید ، پیشنهاد من اینه که حتما به یه باشگاه ورزشی مراجعه کنید و به تنهایی ورزش نکنید . چون به احتمال خیلی زیاد بعد از مدتی سرد میشید و تمرینات رو ادامه نمی دید .

...

به قول استاد اویاما ( بنیانگذار سبک کیوکوشین کاراته ) ، هزار روز طول میکشه تا یه رزمی کار به سطح خوبی برسه  و 10 هزار روز طول میکشه تا به اوج برسه .

با این حساب به نظر من اگه شما پشتکار خوبی داشته باشید ، می تونید در مدت 2 سال به سطح خوبی از رزمی برسید .

با ایروبیک هم موافق هستم . می تونه کمک خوبی برای آمادگی بدنتون بکنه ...

اما در مورد آسیب جسمی ،

هر ورزش رزمی آسیب های مربوط به خودشو داره و این موضوع تا حدی اجتناب ناپذیره .

به این هم بستگی داره که شما کاراته کنترلی کار کنید یا غیرکنترلی. کاراته کنترلی جنب و جوش زیادی داره و سعی بر این است که ضربه ای به فرد اصابت نکنه ، اما گاهی هم ضربه زده میشه .

در کاراته غیرکنترلی که من خودم هم کار می کنم ، اساس کار بر وارد کردن ضربه به حریفه و در کل جزء سبک های سنگین به حساب میاد .

شما می تونید هر یک از این دو نوع کاراته رو انتخاب کنید و در باشگاه هم با استادتون صحبت کنید که هوای شما رو داشته باشن .

به هر حال امیدوارم که هر چه زودتر کاراته رو شروع کنید و موفق هم بشید. اگه باز هم  سوالی بود من در خدمتم .

]]>
مفاهیم فلسفی کاتا 2 2010-10-16T07:10:47+01:00 2010-10-16T07:10:47+01:00 tag:http://kyokushinmatsui.mihanblog.com/post/149 میلاد مقامی (taikyoku) (تایك یوكو) ذهن باز     تایك یوكو در اصطلاح چینی ها «تای چی»تلفظ می شود. تایك یوكو یعنی نگاه جامع به همه اطراف و نه تمركز روی یك نقطه , ذهن باز و ذهن ابتدائی نیز می توان از آن استنباط كرد ذهنی كه در حین تمرینات یا حتی در فكر تلاش و مبارزه است چنین ذهنی تعصب از خود نشان نمیدهد و به دیدگاههای باریك و كوتاه تن در نمی دهد بلكه ذهن باز فقط به نهایت هر چیز می اندیشد.ذهن باز و پاك مبتدیان در میان آموزش و زندگی تلاش می كند و همین اخلاص موجب می گردد از پیش داوری و تنگ نظری اجت

(taikyoku)

(تایك یوكو)

ذهن باز

 

 

تایك یوكو در اصطلاح چینی ها «تای چی»تلفظ می شود. تایك یوكو یعنی نگاه جامع به همه اطراف و نه تمركز روی یك نقطه , ذهن باز و ذهن ابتدائی نیز می توان از آن استنباط كرد ذهنی كه در حین تمرینات یا حتی در فكر تلاش و مبارزه است چنین ذهنی تعصب از خود نشان نمیدهد و به دیدگاههای باریك و كوتاه تن در نمی دهد بلكه ذهن باز فقط به نهایت هر چیز می اندیشد.ذهن باز و پاك مبتدیان در میان آموزش و زندگی تلاش می كند و همین اخلاص موجب می گردد از پیش داوری و تنگ نظری اجتناب ورزد به همین منظور توصیه می شود به محض فراگیری كاتاهای جدید و پیچیده نباید كاتاهای پایه فراموش شود .

 

 

(pinan)
(پینان)

ذهن آرام

 

 

ذهن صلح آمیز (پینان) در تلفظ اوكیناوائی هینان می باشد ودر حرف كانجی ژاپنی معنای صلح و آرامش را هدف خود قرار می دهد.آرامش , توازن, ذهن آرام و صلح آمیز و آرامش بزرگ در دل پینان نهفته شده است هر چند در حركات كاتاهای پینان تكنیكهای حمله و ضربه وجود دارد ولی مقصود نهائی از اجرای این مبارزه خیالی رسیدن به سكون و آرامش ذهن و جسم می باشد .

 

 

(sanchin)
(سانچین)

ذهن , جسم, تكنیك

 

 

سانچین بعنوان قدیمی ترین كاتا د ركاراته شناخته شده است . از نام این كاتا مفاهیم و معانی متعددی اقتباس می شود . سانچین به معنای تضاد , جنگ و نبرد سه گانه و تضارب است در اینجا می توان به عناصر سه گانه زیر اشاره كرد:

ذهن – جسم – تكنیك

اعضای داخلی – سیستم گردش خون – سیستم عصبی

تانتو – هارا – تاندن

اجرای این کاتا علاوه بر تقویت توان جسمی ، قوای درونی را نیز فعال می كند و از این طریق بین جسم و ذهن هماهنگی وتناسب ایجاد می كند . این كاتا همچنین به اصول ابتدائی استفاده از ایستادن, اجرای تكنیك دست و تنفس صحیح و انقباض عضلانی كمك شایانی میكند.

 

]]>
مقدار نیاز یک ورزشکار به دریافت مواد مغذی 2010-09-10T20:35:43+01:00 2010-09-10T20:35:43+01:00 tag:http://kyokushinmatsui.mihanblog.com/post/148 میلاد مقامی     چنانچه یك فرد عادی در گروه سنی ‌20 الی ‌25 سال روزانه به ‌2 هزار كالری انرژی نیاز داشته باشد، یك فرد ورزشكار بر حسب نوع ورزش خود با همان شرط سنی‌ ‌به ‌3 الی ‌3 هزار و ‌500 كالری در روز انرژی نیاز دارد‌. چنانچه یك فرد عادی به ازای‌ ‌هركیلوگرم از وزن بدنش به ‌0/8 تا یك گرم پروتئین نیاز داشته باشد، یك ورزشكار كه به‌ ‌فعالیت بدنسازی می‌پردازد برای اینكه عضلات خود را حجیم كند تا ‌2 برابر افراد‌ ‌عادی باید پروتئین دریافت كند.در عین حال كارشناسان تاكید می‌كنند هیچ موقع‌ ‌رژیم غذایی مشخص 3tefoc58qp7v0yqex18v.jpg 

 

چنانچه یك فرد عادی در گروه سنی ‌20 الی ‌25 سال روزانه به ‌2 هزار كالری انرژی نیاز داشته باشد، یك فرد ورزشكار بر حسب نوع ورزش خود با همان شرط سنی‌ ‌به ‌3 الی ‌3 هزار و ‌500 كالری در روز انرژی نیاز دارد‌. چنانچه یك فرد عادی به ازای‌ ‌هركیلوگرم از وزن بدنش به ‌0/8 تا یك گرم پروتئین نیاز داشته باشد، یك ورزشكار كه به‌ ‌فعالیت بدنسازی می‌پردازد برای اینكه عضلات خود را حجیم كند تا ‌2 برابر افراد‌ ‌عادی باید پروتئین دریافت كند.در عین حال كارشناسان تاكید می‌كنند هیچ موقع‌ ‌رژیم غذایی مشخصی برای ورزشكاران وجود ندارد و این افراد باید از تمام گروه‌های‌ ‌غذایی مثل نان، غلات، سبزی، میوه و گروه‌های لبنیات و گوشت به نسبت مناسب دریافت‌ ‌كنند تا بتوانند سلامت خود را تضمین كنند‌ . همچنین به گفته دانشمندان تا زمانی كه از لحاظ‌ ‌وضعیت جسمی و وجود بیماری خاص، منعی برای مصرف میوه و سبزیجات تازه وجود ندارد، استفاده از مكمل‌های‌ ‌غذایی ضروری نیست.‌

 

daye4ktdwkcch9pjk4hq.jpg

 

دكتر جعفر بهزاد،‌ ‌محقق و متخصص تغذیه می‌گوید:

برای تامین نیازهای بدن به ویتامین‌ها و مواد معدنی، مصرف روزانه 2تا4 واحد میوه و 3تا5 واحد سبزیجات، كافی است ولی متاسفانه امروزه جهت‌گیری اصلی والدین در رژیم غذایی فرزندانشان، استفاده از انواع قرص‌های مولتی‌ ‌ویتامین ( خصوصا نوع خارجی آن) و بی توجهی به نقش موثر میوه و سبزیجات است.

وی ، كیفیت اكثر مكمل‌های دارویی را پایین‌تر از مواد طبیعی می‌خواند و‌تاكید می‌كند::

تنها زمانی كه شخص در یك‌ ‌مرحله بحرانی از لحاظ رشد یا وضعیت فیزیولوژیك قرار دارد مثل كودكان 3تا7 ساله، زنان‌ ‌باردار و افراد سالمند استفاده از مكمل های غذایی، زیر نظر پزشك متخصص مانعی ندارد‌.

]]>
مفاهیم فلسفی كاتا 2010-09-01T21:16:09+01:00 2010-09-01T21:16:09+01:00 tag:http://kyokushinmatsui.mihanblog.com/post/147 میلاد مقامی كاتا از لحاظ معنی «شكل » و «فرم» است . كاتا آمیزه ایست از حركات دفاعی وضربات دست وپا در وضعیتهای مختلف به همراه حركت در مسیر و محورهای متعدد . تعادل بین حركات دفاعی وضربات در انواع ایستادن به هر كاتا فرم منحصر به خود را می دهد . كاتا ابزار بسیار كار آمدی در آموزش تكنیكهای پایه و. كلاسیك و حتی مبارزه ایست . كاتا تجسم واقعی مفهوم «renma» یا همان « صیقل دائمی» است و با ممارست و تكرار حركات (اصول دینامیكی) كاتا مرتبا بهبود یافته وبه سمت تكامل پیش می رود . تمركز روی جزئیات كاتا كه لازمه تكامل آن است كاتا از لحاظ معنی «شكل » و «فرم» است . كاتا آمیزه ایست از حركات دفاعی وضربات دست وپا در وضعیتهای مختلف به همراه حركت در مسیر و محورهای متعدد . تعادل بین حركات دفاعی وضربات در انواع ایستادن به هر كاتا فرم منحصر به خود را می دهد . كاتا ابزار بسیار كار آمدی در آموزش تكنیكهای پایه و. كلاسیك و حتی مبارزه ایست . كاتا تجسم واقعی مفهوم «renma» یا همان « صیقل دائمی» است و با ممارست و تكرار حركات (اصول دینامیكی) كاتا مرتبا بهبود یافته وبه سمت تكامل پیش می رود . تمركز روی جزئیات كاتا كه لازمه تكامل آن است باعث تقویت روحیه «خود تادیبی» در فرد می شود . در حین اجرای كاتا , تعادل , جهت یابی , تنفس و تمركز به نحو مؤثری تقویت می گردد . با استقرار تمرینات كاتا فرد به درجه ای می رسد كه دیگر برای اجرای حركات نیازی به تفكر به روی تك تك حركات ندارد و در واقع اجرای كاتا از لایه های دورنی آگاهی ذهنی بهره می برد . این مرحله ایست كه پیشروان مكتب ذن از آن بعنون «mushin» یا بی ذهنی نام برده اند.

منشاء و ریشه كاتا

بررسی كاتاها و ویژگی آنها راهی است بای پی بردن به منشا و تاریخ سبك كیوكوشین و جایگاه آن در بین سایر سبكها. كاتاهای كیوكوشین با توجه به منشاء و سرچشمه تولد و توسعه اشان به دو دسته كاتاهای شمالی و كاتاهای جنوبی تقسیم بندی می شوند.

كاتاهای شمالی:

این كاتاها اصالتا شبیه فرمهای سبك شوتوكان هستند و سوسای اویاما در زمانی كه تحت تعلیم گی چین فوناكوشی بوده است این كاتاها را فرا گرفته است .فوناكوشی نیز این كاتاها را از روش كمپوی چینی و شورین ریو «shorin ryo» كه از سبكهای اصیل اوكیناوائی است اقتباس كرده است .از مشخصه این نوع كاتاها می توان به ایستادنهای محكم و پر قدرت و كشیده , حركات سریع و اجرای ضربات و دفاعهای قوی اشاره نمود .

كاتاهای جنوبی :

این كاتاها را سوسای از تعلیماتش در سبك گوجوریو زیر نظر سونی چو sonei chu فرا گرفته است. از نشانه های این نوع كاتاها , داچینهای كوتاه و محكم (سا نچین داچی) ,حركتهای دورانی و تنفسهای عمیق (ایبوكی)می باشد.

 

7zdi2hfyxn4u168vyra.jpg

 

sly2vsws7kwck6t9tlq.jpg

]]>
چگونه به ورزش کردن عادت کنیم؟ 2010-08-17T20:34:59+01:00 2010-08-17T20:34:59+01:00 tag:http://kyokushinmatsui.mihanblog.com/post/146 میلاد مقامی ورزش برای داشتن یک عمر طولانی و حفظ سلامتی واجب است . ورزش نه تنها بر طول عمر می افزاید ، بلکه باعث می شود کیفیت زندگی بهتر شود و احساس بهتری در طول دوران زندگی داشته باشیم. 60 درصد از مردم اضافه وزن دارند . این امر حاکی از آن است که انجام حرکات ورزشی برای ما مشکل است . مطالعات نشان داده اند کسانی که به ورزش علاقه دارند ، خیلی راحت و بدون مشکل می توانند حرکات ورزشی را انجام دهند . بنابراین قدم اول برای ورزش کردن این است که چگونه آن را دوست بداریم.   تعیین وقت برای ورزش : سخت ترین کار ورزش برای داشتن یک عمر طولانی و حفظ سلامتی واجب است . ورزش نه تنها بر طول عمر می افزاید ، بلکه باعث می شود کیفیت زندگی بهتر شود و احساس بهتری در طول دوران زندگی داشته باشیم.
60 درصد از مردم اضافه وزن دارند . این امر حاکی از آن است که انجام حرکات ورزشی برای ما مشکل است . مطالعات نشان داده اند کسانی که به ورزش علاقه دارند ، خیلی راحت و بدون مشکل می توانند حرکات ورزشی را انجام دهند . بنابراین قدم اول برای ورزش کردن این است که

چگونه آن را دوست بداریم.

 

تعیین وقت برای ورزش :

سخت ترین کار در ورزش ، برنامه ریزی برای آن است . در زندگی ما همیشه کار بر ورزش اولویت دارد ورزش فقط برای اوقات فراغت است . اما چه کسی در این زمانه اوقات فراغت و بیکاری دارد ؟ پس با ورزش هم باید به عنوان یک کار مثل بقیه کارهای روزمره برخورد کرد و برای آن برنامه ریزی نمود. قدم اول این است که 30 دقیقه از وقت تان را سه بار در هفته فقط به ورزش اختصاص دهید . در جلسات اول وقتی زمان مورد نظر فرا رسید ، تمام کارهای خود را کنار بگذارید . حتی به تلفن جواب ندهید ، ننویسید و فقط و فقط به ورزشی که دوست دارید انجام دهید ، فکر کنید . با این کار احساس بهتری نسبت به ورزش پیدا می کنید و به این نتیجه می رسید که این زمان فقط به ورزش کردن اختصاص دارد و نه به چیز دیگری.

 . عبور از این مرحله به خود فرد بستگی دارد و حداقل یک هفته باید برای آن در نظر گرفته شود

 

شروع ورزش : 

در مرحله ی بعدی ، ورزشی را که دوست دارید ، شروع کنید . بعضی افراد ورزش های گروهی را ترجیح می دهند و بعضی دیگر از ورزش های انفرادی لذت می برند . عده ای هم هستند که ورزش کردن در خانه را می پسندند . شما می توانید آنچه را دوست دارید انتخاب کنید . در این مرحله باید یک حداقل زمان را برای ورزش تعیین کنید . مثلاً شما باید خود را موظف کنید سه بار در هفته و هر بار نیم ساعت ورزش کنید . حتی اگر بیمار شدید ، مسافرت رفتید یا به شدت گرفتار بودید ، می توانید در این ساعات تعیین شده حرکات سبک کششی را انجام دهید یا قدم بزنید ، اما این وقت را به کار دیگری اختصاص ندهید ، به هر حال از حداقل زمانی که برای ورزش در هفته تعیین کرده اید ، کمتر ورزش نکنید.

 

منبع:مجله خدایا کمکم کن،شماره6

www.rasekhoon.net 

]]>
مسابقات قهرمانی کشوری کیوکوشین کاراته 2010 2010-08-03T07:34:53+01:00 2010-08-03T07:34:53+01:00 tag:http://kyokushinmatsui.mihanblog.com/post/145 میلاد مقامی مسابقات قهرمانی کشوری کیوکوشین کاراته ایچی گکی   2010   جام ثامن الائمه   ( کومیته )   با هدف انتخابی تیم ملی زمان برگزاری : جمعه ، 15/5/1389   مکان برگزاری: مشهد مقدس – چهار راه شهدا – انتهای خیابان آخوند خراسانی – اداره تربیت بدنی – سالن مهران   محل خوابگاه : هتل آپارتمان دنا – ضلع شمال شرقی سالن مهران   زمان ثبت نام : پنج شنبه 14/5/1389  از ساعت 14 الی 19 در سالن مهران   شرایط ثبت نام : داشتن معرفی نامه از هیئت کاراته استان مسابقات قهرمانی کشوری کیوکوشین کاراته ایچی گکی

 

2010

 

جام ثامن الائمه

 

( کومیته )

 

با هدف انتخابی تیم ملی

زمان برگزاری : جمعه ، 15/5/1389

 

مکان برگزاری: مشهد مقدس – چهار راه شهدا – انتهای خیابان آخوند خراسانی – اداره تربیت بدنی – سالن مهران

 

محل خوابگاه : هتل آپارتمان دنا – ضلع شمال شرقی سالن مهران

 

زمان ثبت نام : پنج شنبه 14/5/1389  از ساعت 14 الی 19 در سالن مهران

 

شرایط ثبت نام :

داشتن معرفی نامه از هیئت کاراته استان ،

 بیمه ورزشی ،

تصویر شناسنامه ،

 یک قطعه عکس ،

تصویر حکم کمربند ( قهوه ای یا سیاه )

 داشتن کارت سازمان جهانی

پرداخت مبلغ 25000 تومان بابت ورودیه ( خوابگاه و غذا )

 

اوزان : 60- ، 70- ، 80- ، 90- ، 90+

 srkmv1f7y7crrpjy334i.jpg

منبع : ماهنامه دنیای کاراته

]]>
پیش از ورزش این غذاها را بخورید. 2010-07-19T10:53:17+01:00 2010-07-19T10:53:17+01:00 tag:http://kyokushinmatsui.mihanblog.com/post/144 میلاد مقامی حریره جو، سیب زمینی شیرین و حریره دانه چاودار، بهترین گزینه مواد قندی برای مصرف پیش از فعالیت های ورزشی است ، زیرا این مواد به آرامی هضم می شوند و ترشح هورمون انسولین را به آرامی افزایش نمی دهند.   مصرف برنج و شکر چندان مطلوب نیست ؛ زیرا کربوهیدرات های موجود در آنها ترشحات انسولین را بالا می برد و در ترشح هورمون رشد محدودیت ایجاد می کند؛ ولی در صورت مصرف برنج و شکر می توان با مصرف 2 گرم آمینواسید گلوتاسین پیش از تمرین و پس از وعده غذایی  هورمون رشد را افزایش داد. &nbsp حریره جو، سیب زمینی شیرین و حریره دانه چاودار، بهترین گزینه مواد قندی برای مصرف پیش از فعالیت های ورزشی است ، زیرا این مواد به آرامی هضم می شوند و ترشح هورمون انسولین

را به آرامی افزایش نمی دهند.

 

مصرف برنج و شکر چندان مطلوب نیست ؛ زیرا کربوهیدرات های موجود در آنها ترشحات انسولین را بالا می برد و در ترشح هورمون رشد محدودیت ایجاد می کند؛ ولی در صورت مصرف برنج و شکر می توان با مصرف 2 گرم آمینواسید گلوتاسین پیش از تمرین و پس از وعده غذایی

 هورمون رشد را افزایش داد.

 
در صورتی که تمرین شدید بدنی و ورزشی صورت می دهیم ، حداکثر تا 2ساعت پس از آن باید از مواد قندی تند کنش مانند آب میوه های تازه ، پوره سیب زمینی و نوشیدنی های قندی به همراه منابع پروتئینی زود جذب مانند سفیده تخم مرغ و پودرهای پروتئینی استفاده کرد تا ترشح هورمون رشد افزایش یابد.

 
مصرف ترکیبی 334گرم ، هوانگ (یک گیاه چینی) ، 150 تا 200 میلی گرم کافئین (یک تا 2 فنجان قهوه) پیش از فعالیت می تواند مانند یک محرک برای افزایش نیروی انقباض عضله عمل کند.

 
این کار همزمان با افزایش سطح نورایی نفرین در مغز است که گلیکوژن را زیاد می کند و در نهایت می تواند منجر به
بالا رفتن سطح هورمون رشد شود.

]]>
5 تمرین برای تقویت عضلات شکم 2010-06-11T20:55:45+01:00 2010-06-11T20:55:45+01:00 tag:http://kyokushinmatsui.mihanblog.com/post/143 میلاد مقامی مترجم: دکتر هومن خلیقی وسایل مورد نیاز • زمان‌سنج یا ساعتی که عقربه دقیقه‌شمارش را به راحتی ببینید.• پله یا جعبه‌ای به ارتفاع 8 تا 12 اینچ (20 تا 30 سانتی‌متر) • مبتدیان از یک پله و ورزشکاران پیشرفته از دو پله استفاده نمایند. شیوه انجام برنامه با 5 دقیقه راه رفتن یا دویدن درجا، خود را گرم کنید. سپس، هر یک از پنج تمرین را به مدت یک دقیقه انجام دهید. پس از یک دقیقه استراحت، چرخه حرکات را مجددا به ترتیب زیر تکرار کنید:• مبتدیان، 3 بار کامل• ورزشکاران پیشرفته، 5 بار کاملاین برنامه را سه روز غیرم مترجم: دکتر هومن خلیقی

وسایل مورد نیاز

• زمان‌سنج یا ساعتی که عقربه دقیقه‌شمارش را به راحتی ببینید.
• پله یا جعبه‌ای به ارتفاع 8 تا 12 اینچ (20 تا 30 سانتی‌متر)
• مبتدیان از یک پله و ورزشکاران پیشرفته از دو پله استفاده نمایند
.

شیوه انجام برنامه

با 5 دقیقه راه رفتن یا دویدن درجا، خود را گرم کنید. سپس، هر یک از پنج تمرین را به مدت یک دقیقه انجام دهید. پس از یک دقیقه استراحت، چرخه حرکات را مجددا به ترتیب زیر تکرار کنید:
• مبتدیان، 3 بار کامل
• ورزشکاران پیشرفته، 5 بار کامل
این برنامه را سه روز غیرمتوالی در هفته انجام دهید. یک بار در هفته، به زمان‌سنج توجه نکنید و با تمرکز روی فرم حرکت، هر تمرین را 10 بار انجام دهید.

شنا

دست‌ها را روی زمین و زیر شانه‌ها بگذارید و روی پنجه‌ها بلند شوید. پاها به اندازه عرض شانه از هم باز باشند. آرنج‌ها را به بیرون خم کنید و بدن را مطابق شکل، تا نزدیکی زمین پایین بیاورید. شکم را محکم و بدن را از سر تا مچ پا در یک امتداد بگیرید. با حفظ حالت پنجه‌ها، زانوها را زمین بگذارید و با فشار بر دست‌ها از زمین فاصله بگیرید. در اوج حرکت، پاها را صاف کنید. سپس حرکت را مجددا تکرار نمایید.

این حرکت چه اثری دارد؟

ترکیب شنای معمولی و شنای آسان‌تر روی زانو، باعث افزایش قدرت و زیبایی بالاتنه می‌شود.

 

دراز نشست آرنج به زانو

به پشت روی زمین بخوابید. زانوها خم و کف پاها در تماس با زمین باشند. دست‌هایتان را کنار سر بگیرید و هم‌زمان سر و پاها را چند سانتی‌متر از زمین بلند نمایید.
عضلات شکم را آن‌قدر منقبض کنید که آرنج‌ها و زانوها به هم برسند و وزن‌تان روی باسن بیفتد. کمی ‌مکث نمایید و برگردید. در تمام مدت یک دقیقه، سر و پاها را زمین نگذارید. در صورتی که واقعا توان انجام این حرکت را ندارید، کمرتان را روی زمین بگذارید و باسن و شانه‌ها را به طرف یکدیگر جمع کنید.

این حرکت چه اثری دارد؟

نزدیک کردن هم‌زمان آرنج‌ها و زانوها، باعث هماهنگی بالاتنه و پایین تنه و تقویت قدرت شکم و آمادگی بدن می‌شود.

 hb1cisyfww4lscii6k38.jpg

برای مشاهده ادامه مطلب روی لینک ادامه مطلب کلیک نمایید .


منابع : www.salamatiran.com

www.rasekhoon.net

]]>
رحلت امام 2010-06-04T20:37:26+01:00 2010-06-04T20:37:26+01:00 tag:http://kyokushinmatsui.mihanblog.com/post/142 میلاد مقامی فرا رسیدن بیست و یکمین سالروز عروج ملکوتی معمار کبیر انقلاب اسلامی ، حضرت امام خمینی – رحمه الله علیه – را تسلیت عرض می کنیم و سالروز قیام خونین 15 خرداد را گرامی می داریم . فرا رسیدن بیست و یکمین سالروز عروج ملکوتی معمار کبیر انقلاب اسلامی ، حضرت امام خمینی – رحمه الله علیه – را تسلیت عرض می کنیم و سالروز قیام خونین 15 خرداد را گرامی می داریم .

ebr5wy54fd3hjkn1b2x.jpg

]]>
کشیدگی عضلات جلوی شکم در ورزش 2010-05-14T21:16:56+01:00 2010-05-14T21:16:56+01:00 tag:http://kyokushinmatsui.mihanblog.com/post/141 میلاد مقامی پیش زمینه   در خلال فعالیتهای شدید شکمی مثل ژیمناستیک، وزنه برداری، پاروزدن، کشتی ، پرش از روی مانع و تمرینات ورزش های رزمی امکان دارد عضلات شکم دچار کشیدگی یا پارگی شوند. همچنین اصابت ضربه مستقیم به شکم هم امکان دارد منجر به آن شود.   علائم و نشانه ها • حساسیت در لمس ناحیه دچار کشیدگی عضله• التهاب و تورم ناحیه دچار کشیدگی عضله• در صورت پارگی عضله یک درد تیز تیرکشنده بدنبال آسیب رخ می دهد.• در موارد کشیدگی عضله درد آن با انقباض عضله تشدید می شود مثل انجام حرکت ک
xuqvrpjk5mnsy1yng77l.jpg
پیش زمینه

 
در خلال فعالیتهای شدید شکمی مثل ژیمناستیک، وزنه برداری، پاروزدن، کشتی ، پرش از روی مانع و تمرینات ورزش های رزمی امکان دارد عضلات شکم دچار کشیدگی یا پارگی شوند. همچنین اصابت ضربه مستقیم به شکم هم امکان دارد منجر به آن شود.
 

علائم و نشانه ها

• حساسیت در لمس ناحیه دچار کشیدگی عضله
• التهاب و تورم ناحیه دچار کشیدگی عضله
• در صورت پارگی عضله یک درد تیز تیرکشنده بدنبال آسیب رخ می دهد.
• در موارد کشیدگی عضله درد آن با انقباض عضله تشدید می شود مثل انجام حرکت کرانچ (در حال نشسته روی صندلی پاها را جلو بیاوریم )
• در موارد پارگی عضله امکان بروز فتق شکم وجود دارد.
 

آنچه باید ورزشکار انجام دهد.

• استراحت تا زمان برطرف شدن درد
• یخ درمانی در 4-3 روز اول به تعداد 4-3 بار در روز و هر بار به مدت 30-20 دقیقه
• گرمادرمانی با استفاده از کیسه آب گرم بعد از 48 ساعت اول.
 

آنچه پزشک می تواند انجام دهد.

• تجویز داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی
• استفاده از لیزریا امواج فراصوت برای ایجاد گرمای عمقی در بافت.
• تزریق کورتون در صورت ادامه یافتن التهاب بعد از 2 هفته استراحت.
• جراحی در صورت پارگی کامل عضله جلو شکم یا بروز فتق شکمی.
• توصیه به انجام یک دوره توانبخشی برای جلوگیری از عود آسیب.
 

مدت طول کشیدن علائم

کشیدگی های شدید چند ماه طول می کشند تا بهبودی کامل یابند در حالی که کشیدگی های خفیف طی چند هفته بهبود می یابند بدیهی است در صرت پارگی و اقدام به جراحی زمان بهبودی بر حسب نوع جراحی متفاوت است.
 

بازگشت به فعالیت

هدف از درمان بازگشت سالم به فعالیت نرمال است. زمان بازگشت به فعالیت زمانی است که بتوانید از حالت خم شده به جلو در حالت ایستاده به حالت کاملاً ایستاده درائید و درد نداشته باشید و در انقباض عضلات شکم دردی نداشته باشید.
 

پیشگیری

با گرم کردن عضلات شکم قبل از ورزش و فعالیت های شدید می توان از این آسیب پیشگیری نمود. می توان با نشستن روی صندلی و بالا آوردن پاها بصورت باز شدن کامل زانو و بالا آوردن پا در سطحی بالاتر از صندلی عضلات شکم را منقبض و گرم کرد.

منبع:موسسه طب ورزش پارس
نویسنده: دکتر دانیال شریفی رضوی
www.rasekhoon.net

]]>
سوال شما (3) 2010-04-25T20:47:25+01:00 2010-04-25T20:47:25+01:00 tag:http://kyokushinmatsui.mihanblog.com/post/140 میلاد مقامی سلام به همه دوستان و کیوکوشین کاران عزیز یکی از دوستان سوالات متعددی پرسیده بودند که من اون رو در چند بخش جواب میدم و نظرات خودم رو میگم . --------------------- نظرات دوستان به پایین پست اضافه شده است . ----------------------          بهنام         00:01:02 89 دوم اردیبهشت با سلامبنده دانشجوی ترم آخر یكی ازاستان های شمال كشور هستم وحدود 2سال است كه هرهفته به سایت شما سر میزنم ، واین اولین ارتباطم با شما می باش سلام به همه دوستان و کیوکوشین کاران عزیز

یکی از دوستان سوالات متعددی پرسیده بودند که من اون رو در چند بخش جواب میدم و نظرات خودم رو میگم .

--------------------- نظرات دوستان به پایین پست اضافه شده است . ----------------------

 

       بهنام
        00:01:02 89 دوم اردیبهشت

با سلام
بنده دانشجوی ترم آخر یكی ازاستان های شمال كشور هستم وحدود 2سال است كه هرهفته به سایت شما سر میزنم ، واین اولین ارتباطم با شما می باشد . من خیلی به كیوكوشین علاقه مندم در این دنیا به اندازه كاراته هیچ چیز را دوست نمیدارم . ولی این بینظمی و بی ارزشی كاراته در ایران من را واقعا آزار می دهد . و به خاطر همین دلیل است كه حدود یك ساله نه در مسابقات شركت میكنم و نه در اجتماعات كاراته . بلكه فقط برای خودم كار میكنم .

سوال من این است كه چطور دو سبك ماتسویی وشین ذن باهم ادغام شده كه آقای مربی دارنده حكم شین ذن نمی تواند باشگاه ماتسویی باز كند ؟ یعنی هیئت كاراته اجازه اش را نمی دهد . این چه نوع ادغامی است كه هیئت كاراته ازآن بی خبراست ؟

خب ... خدمت این دوست عزیز عرض کنم ، با توجه به این که مدت زیادی از این ادغام نمی گذره ، میشه این جوری در نظر گرفت که شاید هنوزاین موضوع با هیئت کاراته بعضی از استان ها هماهنگ نشده و در کشور ما هم این چیزا عادیه !!! از طرف دیگر ، اگر به گفته کانچو شیرزاد و شیهان محمدی این دو سبک ادغام شده ، پس فرقی نمی کنه که شما باشگاه کدوم سبک رو راه اندازی کنید . عقل میگه این دو ، یکی هستند .

سوال بعد : آقای همایونپور و آقای محمدی دونفر هستند كه مسئول ماتسویی در ایران هستند . این چه تناقضی است ؟

این نظر شماست که میگید این سبک دو مسئول داره . از نظر من این سبک فقط یه نماینده و رئیس داره که ایشون هم شیهان سید داوود محمدی هستن . و البته با حضور کانچو شیرزاد ( بنیانگزار کیوکوشین کاراته در ایران ) در این سبک ، تمام شبهات مربوط به این قضیه از نظر من بی اساسه .

مهمتر ازهمه الان در حال حاضر آقای آهی كلا سبك ایچی گكی ماتسویی را معلق اعلام كرده یعنی این سبك در ایران از نظر سازمانی در شرف منحل شدن است اما این سبك از رو نمیره و فقط خودش را تبلیغ میكنه . این چطور؟

من در این مورد هیچ اطلاعی ندارم و خبری به دستم نرسیده ، اما تا جایی که من می دونم الان سبک داره مسابقاتش رو طبق روال عادی پی می گیره و خبری از تعلیق یا منحل شدن نیست .

لطفا درباره مطالب بالا در سایتتان بحث كنید .. واگر امكانش است این مطالب بنده را در دید سایت قرار دهید . دوست خوبم از حرفهای من زیاد ناراحت نشوید من خیلی از افكار وعمرم را در اختیار كاراته گذاشتم وهنوز هم علاقه مندم ولی درمنطقه ما اصلا به آن توجهی نمی شود.

سبكی كه با این همه دب دبه وکب کبه نتونه یك مشكل داوری را درمسابقات كشوری حل كنه به چه دردی میخوره؟

ای کاش دقیقا می گفتید کدوم مسابقات و چه مشکلی . چون بدون مصداق نمیشه به موضوعی پرداخت . در ضمن مشکلات داوری در کدوم رشته ورزشی حل شده ، که تو کاراته حل شده باشه . همین یکی دو ماه پیش اتفاقاتی تو مسابقات لیگ کاراته کنترلی کشور افتاد که هرج و مرج رو تو کاراته کشور به طور کامل نشون داد . پس این فقط مربوط به سبک ما نیست .

سبكی كه نتواند یك مسابقه منظم در حد كشوری برپا كنه به اون میگین سبك ؟ من قبلا شین ذن كاركردم سال قبل ، قبل ازادغام با ماتسویی اعلام كردن كه یك دوره مسابقه جهت اعزام به مسابقات آلمان در تهران در قالب كشوری وانتخابی برگزار می شود ما هم رفتیم ، آقا شاید خود شما هم آنجا بودید یك سكو پیدا نكردن تا قهرمانان روی آن بایستند . مسابقه و كلا هماهنگی ها افتضاح بود آخرش هم  معلوم نشد كسی به آلمان رفت یا نه ؟ شایدهم اون كلمه آلمان كاملا دروغ بوده ( یعنی از این ها بعیدنیست ).

من در اون مسابقاتی که شما میگید حضور نداشتم چون همون طور که گفتید قبل ادغام دو سبک بوده و من هم چون ماتسویی کار می کنم ، اونجا نبودم . اما انتقادتون نسبت به نبود سکو رو کاملا قبول دارم . واقعا ما تو سبک یه سکوی اهدای جوایز یا به قول خودمون همون سکوهای اول تا سومی ، نداریم و این واقعا جای سوال و شرمندگی داره .

در مورد آلمان هم اینکه ، یه طرفه به قاضی نرید . شاید اعزام به آلمان صحت داشته و افرادی فرستاده شده اند و شما اطلاع ندارید .

 ازمن ناراحت نشوید ولی این كاراته ای كه من دیدم فكرنكنم تا 100سال دیگه هم پیشرفت بكنه.

 دارنده كمربندمشكی دان2..داور رسمی ...اوس..منتظر جوابم

در کل من حدس میزنم که مشکلاتی که شما درباره مسابقات گفتید ، اکثرا به قبل از ادغام دو سبک ، و به سبک شین ذن مربوط میشه . به احتمال زیاد بسیاری از این مشکلات پس از ادغام حل شده .

در آخر باید بگم که من سوالات ایشون ناراحت نشدم و برعکس خوشحال شدم که یه سری از موضوعات مربوط به سبک رو به چالش کشیدن و ابهامات برطرف شد .

عزیزانی که مایلند تا نظرات خودشون رو در مورد سوال این دوست خوب اعلام کنن ، می تونن در بخش نظرات اعلام نظر کنند . من هم در صورت نیاز نظراتشون رو در این پست قرار خواهم داد .

------------------------------------------------------------------------------

نظرات دوستان :

امینی
تایید شده ، آشکار
دوشنبه 6 اردیبهشت 89 10:14
k.torshiz@yahoo.com

آفرین بر بهنام که با شجاعت تمام مشکلات سبکمان را که پتانسیل بالایی از لحاظ نیرو دارد را گفت و هزار آفرین بر شما که بدون هیچ سانسوری این مطالب رو جواب دادی .
از این کار معلومه به راهی که در اون هستی اعتقاد کامل داری و امید به آینده زیادی داری
حرف های بهنام ،تقریبا حرف تمام کسانی است که با عشق و علاقه کیوکوشین ماتسویی تمرین می کنند .
مسلم است هر چه این عشق و علاقه بیشتر باشد آنها ابهامات بیشتر و سوالات بیشتری می پرسند.
برای تمام کیوکوشین کاران ایران آرزوی موفقیت می کنم.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

مصطفی

تایید شده ، آشکار

جمعه 10 اردیبهشت 89 19:54

mostafashinzen@yahoo.com

سلام

من جواب دوست عزیزم اقا بهنام رو میدم
در اون مسابقاتی که برای آلمان برگزار شد ، بنده خودم یکی از برگزارکنندگان و داوران بودم . تیم به علت اینکه ویزا برای صادر نشد نتونست بره .شیهان حنایی که مربی بنده هست و استاد شیرزاد ، تمام تلاش خود را کردند اما متاسفانه این امر محقق نشد . دوم سبک شیهان محمدی از تعلیق در اومده ، اون به دلیل این بود که ایشان در بهمن ماه سال 88 در مقاله ای به رییس وقت فدارسیون بابت بی توجهی به سبکهای ازاد ایراداتی گرفته بودند ، به همین دلیل به مذاق اقا خوش نیامد و حکم به نعلیق دادند . این خبر در روز یکشنبه به تاریخ 5/2/89 بنده از اقای روحانی یکی از عزیزان فدارسیون پیگیری شد و نتیجه این بود که از تلعیق در آمده . در مورد ادغام دو سبک ، بله تا زمان کامل شدن و ریاست استاد شیرزاد به عنوان مسئول خاورمیانه مشکلاتی هست ، اما پس از آن در ایران یک نماینده و ریس هست ان هم شیهان سید داوود محمدی می باشد . در حال حاضر بنده یکی از کسانی هستم که در اکثر جلسات حضور دارم .امیدوارم بهنام عزیز توانسته باشم جواب شما را بدم . اوس

 

]]>
نتایج نظرسنجی 5 2010-04-15T20:52:44+01:00 2010-04-15T20:52:44+01:00 tag:http://kyokushinmatsui.mihanblog.com/post/139 میلاد مقامی مشاهده نتیجه نظرسنجی عملکرد این وب را در دومین سال تاسیس چگونه ارزیابی می کنید ؟ ( شهریور 87 تا شهریور 88) دوم آبان 88 ساعت 00:27:08 عالی 36.28 درصد (41 رای) خوب 26.55 درصد (30 رای) متوسط 8.85 درصد (10 رای) ضعیف 28.32 درصد (32 رای) شرکت کنندگان 113 نفر مدت نظرسنجی : 5 ماه ( آبان 88 تا پایان اسفند 88 ) تشکر فراوان از همه عزیزانی که در این نظرسنجی شرکت نمودند . مشاهده نتیجه نظرسنجی

عملکرد این وب را در دومین سال تاسیس چگونه ارزیابی می کنید ؟ ( شهریور 87 تا شهریور 88)

دوم آبان 88 ساعت 00:27:08

عالی

36.28 درصد

(41 رای)

خوب

26.55 درصد

(30 رای)

متوسط

8.85 درصد

(10 رای)

ضعیف

28.32 درصد

(32 رای)

شرکت کنندگان

113 نفر

مدت نظرسنجی : 5 ماه ( آبان 88 تا پایان اسفند 88 )

تشکر فراوان از همه عزیزانی که در این نظرسنجی شرکت نمودند .

]]>
شکستگی و آسیب صورت (قسمت دوم) 2010-04-02T21:39:33+01:00 2010-04-02T21:39:33+01:00 tag:http://kyokushinmatsui.mihanblog.com/post/137 میلاد مقامی معاینه بالینی   • شکستگی سینوس پیشانی :- فرورفتگی قابل مشاهده یا قابل لمس در ناحیه مذکور- شکستگی دیواره خلفی سینوس می تواند علائم مغزی مثل کاهش سطح هوشیاری بدهد.• شکستگی کاسه چشم :- ادم و کبودی در اثر آسیب چشم- خونریزی زیر ملتهمه- دو بینی- محدودیت در حرکات چشم به بالا و پائین.- کاهش حس در لمس ناحیه زیر کاسه چشم و روی گونه- ورود هوا به زیر پلک ( آمفیزم زیر پوستی )• شکستگی بینی :- شواهد شکستگی شامل : خونریزی‏, حساسیت در لمس, تغییر شکل, انسداد راههای هوایی بینی, کبودی دور چشم.- معاینه دیواره معاینه بالینی

 

• شکستگی سینوس پیشانی :
- فرورفتگی قابل مشاهده یا قابل لمس در ناحیه مذکور
- شکستگی دیواره خلفی سینوس می تواند علائم مغزی مثل کاهش سطح هوشیاری بدهد.
• شکستگی کاسه چشم :
- ادم و کبودی در اثر آسیب چشم
- خونریزی زیر ملتهمه
- دو بینی
- محدودیت در حرکات چشم به بالا و پائین.
- کاهش حس در لمس ناحیه زیر کاسه چشم و روی گونه
- ورود هوا به زیر پلک ( آمفیزم زیر پوستی )
• شکستگی بینی :
- شواهد شکستگی شامل : خونریزی‏, حساسیت در لمس, تغییر شکل, انسداد راههای هوایی بینی, کبودی دور چشم.
- معاینه دیواره بینی از نظر انحراف یا هماتوم ( لخته خون )
• شکستگی گونه :
- قفل شدن فک ( با دست دهان باز نمی شود )
- فرورفتگی ناحیه گونه
- کاهش حس در لمس ناحیه زیر کاسه چشم
- در صورت وجود دو بینی آسیب همراه کاسه چشم ( کف کاسه چشم ) وجود دارد.
• شکستگی فک فوقانی :
- قطعه متحرک استخوانی
- ناپایداری خط وسط صورت.
- شکستگی دندان
• شکستگی آرواره تحتانی:
- ارزیابی قدرت زبان با معاینه دهان
- معاینه فک از نظر جابجا شدن و حساسیت در لمس

 

تصویربرداری

 

- CT اسکن بهترین روش ارزیابی شکستگی های ناحیه صورت است.
- در شکستگی سینوس پیشانی , عکس رادیوگرافی ساده PA و Lateral
- در شکستگی سینوس پیشانی عکس CT اسکن با برش 2 میلی متری بهترین روش برای بررسی شکستگی های دیواره خلفی است.
- در شکستگی کاسه چشم : CT در مقاطع Axial و Coronal . وجود بیرون زدگی محتویات کاسه چشم به داخل سینوس فک فوقانی در CT و یا یک ناحیه روشن در عکس رادیوگرافی, شکستگی کف کاسه چشم را مطرح می سازد.
- در شکستگی گونه ای: CT اسکن در محورهای axial و coronal بهترین روش است.
- در شکستگی فک فوقانی : CT عالی است و ارزیابی رادیوگرافیک این نوع استخوان مشکل است.
- در شکستگی فک تحتانی : بهترین روش Panoramic Radiography است. اگر نشد از رادیوگرافی در وضعیت های مایل چپ و راست, PA و نمای Towne استفاده می شود.

 

درمان

 

• شکستگی سینوس پیشانی :
در نوع شکستگی دیواره خلفی ارزیابی برای طراحی لازم است. اما در شکستگی دیواره قدامی می توان تامل کرد و پس از بررسی کافی با معاینه و رادیوگرافی یا CT تصمیم گرفت.
• شکستگی کاسه چشم :
در فاز حاد باید سر را بالا نگه داشت و از ضد دردها استفاده نمود, در صورت وجود دو بینی بیش از 2 هفته باید جراحی صورت گیرد.
• شکستگی بینی :
اول هدف کنترل خونریزی بینی و کاهش درد است. در صورت نیاز بهترین زمان برای جراحی بینی 2-1 ساعت اول است اگر نشد بعد از فروکش کردن تورم در حدود ۵-۴ روز بعد باید صورت گیرد.
• شکستگی گونه :
جراحی باز و ثابت کردن استخوانها به هم روش استاندارد است.
• شکستگی فک تحتانی :
جراحی باز و ثابت کردن استخوانها به هم روش استاندارد است.
•شکستگی فک تحتانی :
عمدتاً نیازمند بستری و جراحی اند.

 

بازگشت به تمرین

 

• در صورت آسیب بینایی تا زمانی که اصلاح نشده نباید شروع به تمرین ورزشی نمود.
• در صورت ترمیم ناکافی استخوانی حتماً برای ورزش باید از محافظ صورت استفاده گردد.
• حمایت روحی مناسب ورزشکار تا دچار ترس از بازگشت به رقابت بخاطر آسیب دیدن پیدا نکند.


منبع: موسسه طب ورزش

www.rasekhoon.net

برای مشاهده چند عکس روی لینک ادامه مطلب کلیک نمایید .

]]>
سال 89 مبارک 2010-03-20T22:33:05+01:00 2010-03-20T22:33:05+01:00 tag:http://kyokushinmatsui.mihanblog.com/post/136 میلاد مقامی با سلام   فرا رسیدن عید باستانی نوزوز و سال 1389 را به همه کیوکوشین کاران کشور و بازدیدکنندگان محترم وب تبریک و تهنیت می گوییم .     امیدوارم سال 89 ، سال خوب و سرشار از موفقیت برای کارته کشور و به خصوص کیوکوشین باشد .     با سلام

 

فرا رسیدن عید باستانی نوزوز و سال 1389 را به همه کیوکوشین کاران کشور و بازدیدکنندگان محترم وب تبریک و تهنیت می گوییم .

 

norooz01.jpg

 

امیدوارم سال 89 ، سال خوب و سرشار از موفقیت برای کارته کشور و به خصوص کیوکوشین باشد .

 

noroz.jpg

 

12059472209.jpg

]]>