Kyokushin Matsui
جامع ترین و بزرگ ترین وب کیوکوشین کاراته ایران
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : میلاد مقامی
نظرسنجی
نحوه بازدید شما از وب به چه صورت است؟
یكی از عواملی كه در تمرین تیم‌های ورزشی در سطح قهرمانی و همچنین در تمرین ورزشكاران مبتدی و گاهی هم در زمان مسابقه، موجب ناراحتی و درد، و در نتیجه فقدان كارایی مطلوب ورزشكار در انجام مهارت می‌شود، گرفتگی عضلات متفاوت بدن است. اغلب همواره می‌پرسند:


علل گرفتگی چیست؟
راه‌های مبارزه با آن كدامند؟
آیا می‌توان از این درد نامطلوب پیشگیری كرد؟


گرفتگی عضلات چند دلیل دارد. از مهم‌ترین دلایل آن، كمبود آب، كمبود پتاسیم و كلسیم موجود در خون، و خستگی ناشی از تمرین‌های بیش از حد توان است. برای پی بردن به علت اصلی گرفتگی عضله پیشنهاد می‌شود، خود را از جنبه‌های گوناگون امتحان كنید.


بیش از 2/3 وزن بدن آب است. انسان با از دست دادن 20 درصد از آن، در معرض خطر مرگ قرار می‌گیرد. ورزشكاران، بر اثر تمرین‌های زیاد و گاهی سخت و تعریق بیش از حد از طریق پوست، به خاطر ایجاد تعادل درجه‌ی حرارت درونی بدن كه در نتیجه باعث از دست رفتن مقدار زیادی آب و املاح آن می‌شود، در معرض خطر كمبود آب قرار می‌گیرند. این، یكی از عمده‌ترین مشكلات تغذیه‌ای ورزشكاران است كه در اغلب آنان نیز دیده می‌شود.


در این زمینه، شناگران آسیب پذیرترین قشر ورزشكاران هستند، زیرا تمرین‌های آنان در آب انجام می‌شود و مقدار آبی كه از طریق پوست تبخیر می‌شود، مانند سایر رشته‌های ورزشی، آشكارا مشخص نمی‌شود. بنابراین، شناگران متوجه نمی‌شوند كه آب بدنشان در حال خارج شدن است و معمولاً به خاطر دمای آب و محیط اطرافش، احساس تشنگی هم نمی‌كنند. پس آب از دست رفته را نیز جبران نمی‌كنند و در نتیجه، دچار صدمات بعدی خواهند شد.


در تحقیقات كاملی كه دكتر كاستیل و هیگدان، از دانشگاه ایالتی بال آمریكا انجام داده‌اند، ثابت شده است، انسان دارای غریزه‌ی طبیعی رفع كامل خستگی نیست. در نتیجه، شناگر در تمرین‌های ورزشی، دو تا سه لیتر از آب بدنش را از دست می‌دهد، اما بعد از خوردن دو لیوان متوسط آب، فكر می‌كند كه آب از دست رفته جایگزین شده است. باید توجه داشت كه دو لیوان آب، فقط500 گرم آب از دست رفته‌ی بدن را تأمین می‌كند كه آن هم بسیار كم است.


در تحقیقات مشابهی برای تعیین غریزه‌ی طبیعی حیوانات، اسبی را مدت زیادی دواندند، طوری كه حدود 20 لیتر از آب بدنش را از دست داد. اما در مدت پنج تا شش ساعت، به تدریج و با تناوب، كل این مقدار از دست رفته را دوباره نوشید و جایگرین كرد. یكی از راه‌های كنترل كمبود آب، تعیین وزن بدن، قبل از شروع تمرین و بعد از آن است. برای هر 500 گرم كم شدن وزن، حتماً دو لیوان پر از مایعات بنوشید. این عمل را به مرور و به صورت هر 15 دقیقه یك لیوان، انجام دهید. روده‌ی انسان می‌تواند، در عرض یك ساعت، چهار لیوان 250 گرمی آب را جذب كند و به جریان خون بدن برساند. پس هیچ‌گاه آب را یكباره، به مقدار زیاد و خیلی سرد میل نكنید؛ چون اضافی آن در روده به انتظار جذب می‌ماند و باعث نفخ و دردهای شكمی می‌شود.


راه دیگر تشخیص كم‌آبی، كنترل رنگ و بوی ادرار بعد از مسابقه و تمرین است. انسان در حالت طبیعی و سلامت كامل باید دارای ادراری با رنگ زرد كمرنگ (به رنگ آبلیمو) و بدون بوی خیلی تند و زننده باشد. معمولاً اگر دقت كنید، پس از هر تمرین یا مسابقه، رنگ ادراری پررنگ‌تر و بوی آن تند می‌شود. این نشانه‌ی كمبود آب است و باید به تدریج بر حجم مایعات بدن افزود.

v8lyawa53tlrl42m22w7.jpg


ادامه مقاله و چند عکس را در قسمت ادامه مطلب ببینید .ادامه مطلب


نوع مطلب : ورزش و پزشکی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
میلاد مقامی
جمعه 25 دی 1388

جواب سوال چند تا از دوستان عزیز :

بهروز 

آبان 88

چرا شما مانند خیلی از کاراته کاها از بروسلی بدتان نیامده و به او علاقه دارید ؟

 

- از نظر من بروس لی یک اسطوره در ورزش های رزمی هستش و فکر نمی کنم که کاراته کاها از بروس لی بدشون بیاد ، مگر این که یک نظر سنجی با کمیت و کیفیت بالا میان کاراته کاهای ایرانی صورت گرفته باشه ... هر چی نباشه بروس لی هم یه رزمی کار بوده و مورد احترام رزمی کاران هستش ...

البته این که من چند عکس و زندگی نامه وی رو در وب قرار دادم ، نشان از علاقه من به بروس لی نیست ، ولی خوب از ایشون بدم هم نمیاد .

شاید در آینده ، یه نظرسنجی در همین رابطه در وب قرار دادم .

با تشکر

---------------------------------------------------------------------------------------------

میر حسین حسینی

جمعه 11 دی 88 14:58

سلام

من دنبال ID اورتون تکزیرا هستم ، اگه داشتید برام بفرستید ...

پیدا کردن ID اینجور افراد سخته و من هم ندارم ...

در ضمن فکر نمی کنم که تکزیرا وقت جواب دادن به ای میل ها رو داشته باشه . اما شاید مدیر برنامه هاش این کارو انجام بده . به هر حال اگر من ID ایشون رو پیدا کردم حتما در وب قرار میدم .

با تشکر

------------------------------------------------------------------------------------------

Sadeq

چهارشنبه 18 آذر 88 09:48

 

Who is the chief of matsui kyokushin in Afghanistan now ?

 

نماینده کیوکوشین ماتسویی در افغانستان کیست ؟

 

Abdolazim Farhang is the chief of kyokushin karate kancho Matsui in Afghanistan.

عبدالعظیم فرهنگ ، نماینده کیوکوشین کاراته کانچو ماتسویی در افغانستان هستند .

اگر نام چند تن دیگر از کاراته کاهای افغانستانی فعال را نیز بخواهید ، می شود به نام های امرا... سعادتی ، معراج الدین کریمی و محمد انور فرهنگ اشاره کرد .

با تشکر

tjrzpazeaiqz7hgeja60.jpg

نوع مطلب : اخبار و سوالات شما ، تفاسیر و جوابهای ما، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
میلاد مقامی
سه شنبه 15 دی 1388

فرا رسیدن ماه پیروزی خون بر شمشیر و تاسوعا و عاشورای حسینی را به همه دوستداران سید و سالار شهیدان و 72 تن از یاران ایشان ،  تسلیت عرض می نماییم .

u5ennah2m3ux5yp2kzp2.jpg

97a8t8olfddef1iumbju.jpg

نوع مطلب : مناسبت ها، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
میلاد مقامی
شنبه 5 دی 1388

یکی از موضوعاتی که در کلاسهای کیوکوشین از اصالت و ریشه عمیق برخوردار است ، رعایت نظم و ترتیب و اطاعت از قانون می باشد . به همین خاطر کلیه اسامی و تمرینات مطابق استاندارد سازمان جهانی کیوکوشین کاراته ژاپن انجام می گیرد.

 

زیر بنا و مکمل انضباط ، احترام است . احترام به درجات بالا و مربی اهمیت ویژه ای در کاراته دارد . حتی کسی که یک روز زودتر لباس کاراته (گی) پوشیده باشد ، بایستی از طرف دیگرانی که بعد از او آمده اند مورد احترام قرار گیرد . ترتیب درجه بندی و کمربند ها نیز بر اساس اصل احترام و توجیه سابقه کاراته بنا شده است . بسیار ضروریست که یک کمربند زرد به سبز به قهوه ای والی آخر .... احترام بگذارد.

 

هنگامی که یک درجه بالا وارد کلاس می شود و اوس می کند ، همگی افراد حاضر در کلاس باید به او اوس بدهند و موقع ورود استاد ، ارشد ترین فرد با گفتن کلمه یامه همه حاضرین را متوجه حضور استاد کرده و متعاقب آن با گفتن کلمه یوی همه به حالت یوی رفته و با صدائی رسا می گوید : سن سی ری یا شیهان ری و همگی پیرو او با گفتن اوس و تعظیم ورود استاد به کلاس را خوش آمد می گویند.

0yc7mpba0zwgvobp02yf.jpgچند عکس


نوع مطلب : آموزش کیوکوشین، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
میلاد مقامی
چهارشنبه 2 دی 1388
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای Kyokushin Matsui محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات